TEXT

Historie golfu je opředena celou řadou tajemství a i přes rozsáhlá bádání a výzkumy nemáme dnes jasno o přesném datu vzniku této kouzelné hry. Mezi laickou i o něco odbornější veřejností můžeme narazit na celou řadu legend, pověstí a polopravd, se kterými jsou počátky golfu často spojovány. Opustíme-li půdu romantického bájesloví, lze za období vzniku golfu považovat 15. století, ze kterého se dochovala první písemná zmínka o golfu jako hře. Tato písemná zmínka pochází z roku 1 471, ve kterém byl golf po mohutném rozmachu mezi poddanými v 50. a 60. letech 15. století zakázán. Tento zákaz vydal skotský král James III., kterému bylo trnem v oku, že se jeho poddaní věnují „podivné hře se zahnutou pálkou“ namísto zdokonalování důležitých dovedností, jako je například lukostřelba. I přes tyto a další podobné zákazy si však golf své místo ve společnosti našel a rozšířil se do celosvětově oblíbené hry.
 
I pro tyto nejasné počátky golfu jsou nesmírně cenné hmatatelné artefakty, které nám golfová historie zachovala. Jedná se zejména o historické golfové hole, historické golfové bagy, historické golfové míčky a historické golfové vozíky. Každý z těchto předmětů v sobě ukrývá pohnuté osudy původních majitelů. Každý golfista, který držel golfovou hůl v ruce, do ní otiskl kus ze svého já. Po celá staletí jsou tak psány příběhy, které v sobě historické golfové vybavení uchovává. Plně porozumět a pochopit jednotlivé příběhy není bohužel možné. Pečlivým a vzrušujícím bádáním však můžeme alespoň částečně poodhalit roušku tajemství a nahlédnout do dávné historie.
 
Historické golfové vybavení má však svou velkou cenu nejen co do estetiky, nýbrž i co do své stále se zvyšující hodnoty. Díky neúprosně plynoucímu času lze tedy o nákupu historického golfového vybavení hovořit jako o výhodné investici. Ať už Vás historické golfové vybavení zajímá pro svou estetiku či více pro svou investiční hodnotu, určitě Vás zaujmou naše nové internetové stránky www.hickory.cz které jsme pro Vás v souvislosti s rozšířením a zkvalitněním nabídky historického golfového vybavení připravili. 

  HOLE S PŘÍBĚHEM

Bestgolf s.r.o.
Křimovská 384
184 00 Praha 8

Tel: +420 777 109 130
Email: bestgolf@bestgolf.cz

Váš partner ve světě golfu