Ačkoli se nejranější psaný odkaz na golf datuje kolem roku 1457, odkaz na existenci golfových holí se datuje až v 16. či 17. Století. Ocelové hlavy holí z tohoto období vyráběli kováři, zatímco dřeva obvykle vyráběli výrobci luků. Dřevěné hlavy byly tehdy více používané než ocelové vhledem k jejich lehkosti a také kvůli míčkům. Výrobci začali označovat hlavy holí svými značkami až koncem 17. století, identifikace starších holí je proto prakticky nemožná.
 
Koncem 17. století začali výrobci jako Andrew Dickson či Simon Cossar značit patky svými jmény zatímco například McEwanova rodina používala symbol bodláku. Některé tyto kousky stále přežívají ať už ve veřejných či v soukromých sbírkách. Začátkem 18. století se stal slavným výrobcem Hugh Philp, což potvrzuje , že menší výrobci používali jeho známku, aby měli větší šanci na prodej. Těžko odhadnout, ale možná zhruba stovka holí H. Philpa se dochovala až do dnešní doby. Zhruba v polovině 18. Století se začala objevovat jména jako Tom Morris, Williy Park Snr., Robert Forgan apod. Spousta z těchto jmen byla také známá výrobou péřových míčků a také míčků zvaných gutta percha. Forgan a Park se neustále rozrůstali a do roku 1890 již dodávali své golfové hole do několika dalších zemí po celém světě.
 
Postupem času se začaly řady golfistů celosvětově rozšiřovat a na trh výrobců holí vstupovalo čím dál více nových společností, které postupně začaly mechanizovat výrobu, což mělo za následek, že menší výrobci ze staré školy kteří se nebyli schopni přizpůsobit, postupně zanikali. V nabídce historických golfových holí na těchto stránkách naleznete výrobky celé řady předních dobových výrobců, zejména pak historické golfové hole od George Nicolla, Williama Gibsona, Heaskinse, Davida Andersona či Canna & Taylora.