George Nicoll (1861-1945)

Původně kovář a výrobce bicyklů, začal kovat hole v roce 1881. Svou kvalitou si jeho hole brzy získaly vynikající pověst, která provázela firmu dalších sto let působení. V letech 1892-1893 Nicoll představil speciální patentní hole, které měly úderovou plochu opatřenou kůží nebo přírodní gumou. Záhy se staly famózními představiteli rané produkce firmy. Dalším známým patentem byl i speciální putter s prohnutým krkem (1895).
 
Počátkem 20. století Nicoll dále experimentoval s různými tvary hlav, které byly často následně kopírovány dalšími výrobci. V roce 1926 převzal kontrolu nad firmou syn Robert Nicoll (1884-1946 ), George však ve firmě nadále aktivně působil a angažoval se například ve vývoji nových modelů. Stejně jako většina výrobců na konci 19. století, i Nicoll začal používat svoji vlastní jedinečnou značku (tzv. cleek mark). Byla jí vztyčená dlaň, jež mohla být symbolem přátelství či ručního kování hlav holí. Je celkem známo přibližně 10 variant této značky, přičemž není snadné určit, která odpovídala konkrétnímu období výroby holí. Robert Nicoll si nechal značku registrovat v roce 1922. Kromě značky se na hlavy holí razil ještě autogram George Nicoll. Vzhledem k tomu, že je známo minimálně osm jeho verzí, je možné nalézt opravdu vysoké množství variant označení hlav holí z produkce firmy.
 
Nezřídka se na hlavách Nicollových želez objevovaly také autogramy různých profesionálů, pro které byly hole kovány. Vzhledem k tomu, že se nezachovaly žádné firemní záznamy, není příliš jasné, jaké vztahy byly mezi těmito profesionály a firmou. Faktem je, že několik holí značky George Nicoll bylo i v bagu Bobbyho Jonese během sezóny, ve které získal famózní Grand Slam (1930). Firma produkovala hole i po roce 1929, v době, kdy se začaly používat ocelové šafty. Po přestávce způsobené 2. světovou válkou se firma věnovala výrobě dalších téměř 40 let. Během let padesátých došlo k důležité spolupráci s šampionem Henry Cottonem, který designoval několik úspěšných modelů holí a byl smluvním hráčem firmy. Přestože v důsledku masového rozvoje golfového průmyslu firma George Nicoll v roce 1983 ukončila činnost, je doba trvání jejího působení výjimečná.