THORNTON & Company

THORNTON and Company patřil ve své době k největším a nejprůmyslovějším výrobcům sportovního vybavení. Tato historická golfová hůl tedy představuje zástupce masovější a mechanizovanější výroby golfového vybavení, než je tomu v případě menších golfových výrobců.

Jak bylo u tehdejších výrobců sportovního vybavení zvykem, začínala společnost Thornton and Company v oblastech výroby nepromokavé a indické gumy. V této oblasti získala tato společnost zlatou medaili na mezinárodní výstavě roku 1882. Později však svou činnost expandovali i do dalších oblastí sportovní činnosti. V roce 1889 oficiálně spustili výrobu a prodej tenisového, cricketového, crocketového a také golfového vybavení. 

V odborných kruzích se často spekuluje, že spuštění výroby vlastních holí bylo způsobeno rozporem s Forganem ze St. Andrews, který byl do té doby výhradním dodavatelem golfového vybavení do obchodů společnosti. Thornton v roce 1892 v časopise Scotsman oznámil, že vyrábí golfové hole všeho druhu. Ve stejném vydání časopisu, dokonce na stejné stránce pak Forgan uvádí oznámil, že „převedl své výhradní zastoupení od Thornton & Co na North British Rubber Company.

Sídlo společnosti bylo na 78 Princes Street v centru Edinburghu a probíhala zde také výroba. V Belfastu existovaly další výrobní kapacity a v roce 1890 měly další pobočky v Leedsu a Bradfordu a do následujícího roku přidaly pobočku v Gordon Street v Glasgow, i když se zdá, že se v roce 1905 nebo 1906 uzavřela. Obchod v Edinburghu pokračoval až do šedesátých let.