TEXT

Na stránce "o sběratelství golfových holí" uvádíme, že v českém golfovém prostředí je doposud více rozvinuté sběratelství golfových holí než sběratelství golfových míčků. Lze však očekávat podobný trend jako ve světě, kde se v prvopočátcích golfového sběratelství lépe uchytilo sběratelství golfových holí, ale postupem času si větší oblibu získalo sběratelství golfových míčků. Abychom toto tvrzení zasadili na časovou osu, můžeme říci, že golfové sběratelství jako celek získává na významu v 80. letech dvacátého století, přičemž golfovým míčkům není zprvu věnována takřka žádná pozornost. Až za několik let se naplno projevují výhody sběratelství golfových míčků, které získává mezi sběrateli prim. A jaké že jsou tyto výhody?

1) Lepší dostupnost: V golfové historii bylo vyrobeno neúměrně více golfových míčků než golfových holí. Zatímco sadu golfových holí měl mnohdy golfista začátku minulého století na celý život jednu, míčky ztrácel stejně často ne-li častěji než golfista současnosti. Pro sběratelské účely tak zůstalo míčků zachováno mnohem více než golfových holí.

2) Lepší skladnost: Historické golfové míčky jsou menší a více skladné než golfové hole. Sběratel historických golfových míčků nemusí disponovat rozsáhlými prostory, ale stačí mu kousek místa na stěně jeho obývacího pokoje. Oblíbeným způsobem systematizace a vystavování sbírek golfových míčků jsou různé typy poliček a pořadníků, které nejenže pojmou celou sběratelovu sbírku, ale jsou skvělým estetickým doplňkem každého interiéru.

3) Snazší globalizace sběratelství: S malými rozměry golfových míčků souvisí i další výhoda, kterou je snazší a levnější mezinárodní výměna a prodej golfových míčků. Jejich zaslání prostřednictvím některé ze zásilkových služeb je mnohem jednodušší na balení a přepravu než je tomu o golfových holí. Sběratel tak snáze získá komunitu přátel sběratelů po celém světě.

4) Větší pestrost: Při sbírání golfových míčků se můžete vybrat z mnohem více směrů a oblastí, kterými je možné sbírku golfových míčků vést. Když vás některá oblast omrzí nebo ji zkompletujete v rámci dostupných možností, můžete svou sbírku rozšířit o golfové míčky z další oblasti.

5) Ekonomická stránka věci: Pořízení historického golfového míčku začíná na několika desítkách korun. Svou sbírku tak můžete vést s minimálními finančními náklady a oproti sběratelství golfových holí může Vaše sbírka čítat větší počet exponátů.

 

 

  HOLE S PŘÍBĚHEM

Bestgolf s.r.o.
Křimovská 384
184 00 Praha 8

Tel: +420 777 109 130
Email: bestgolf@bestgolf.cz

Váš partner ve světě golfu